Berecz-Zsombor-Aarhus-Finn-Vitorlazas-Olimpiai-Kvota-2018-Magyarorszag-Hungary-Sailing-HAJOZASHU-Bogee-Toth

Berecz Zsombor Világbajnok – a magyar vitorlás sport legnagyobb sikere

fotó © Tóth Bogee

A magyar vitorlás sport valaha elért legnagyobb sikere Berecz Zsombor világbajnoki címe.

Idén összesen egy versenyen indult a világbajnokságig, mert az EB előtt eltört a keze. Csak edzett. A hat selejtező futam után 17. helyen állt a 92 hajós Finn dingi mezőnyben. Az Arany csoportban a négy döntő futamban csak ő végzett mindannyiszor az első tízben, és feljött a 2. helyre. Ezzel meglett az elsődleges cél, az olimpiai indulási jog Tokióba. (A magyar sport számára az első.) Jöhetett az élvezet!

Nyolc pont hátránnyal kezdte a dupla pontszámmal számító Éremfutamot a 2017-es világbajnok Max Salminen mögött. De olyan szoros volt az állás, hogy még mind  tíz versenyző reménykedhetett éremben. Hibázni itt aztán nem lehetett.

A Medal Race-en pedig porrá verte a világ legjobbjait! – olvasható a HAJOZAS.HU szakmai portálon.

Ez a magyar vitorlás sport valaha volt legnagyobb eredménye. Nyert magyar vitorlázó világbajnokságot, nem is egyet, de nem olimpiai hajóosztályban, ahol mindig a világ legkeményebben hajtó versenyzői vitorláznak.

Berecz Zsombor Világbajnoki címéről a HAJOZAS.HU részletes beszámolót írt, amely IDE KATTINTVA olvasható!